آموزش

تغییر ظاهر فرم

با شنیدن عبارت “طراحی خوب” به چه چیزی فکر می کنید؟ چیزی که زیبا به نظر می رسد، چیزی که به سادگی کنار هم قرار می گیرد، چیزی که استفاده از آن آسان است… احتمالاً با هیچ یک از آنها اشتباه نمی کنید. همانطور که می بینید، تعریف “طراحی خوب” از فردی به فرد دیگر متفاوت است و محدود کردن آن به یک پاسخ روشن بسیار دشوار است.

طرحی که زیبا به نظر می رسد یا استفاده از آن آسان است، می تواند توسط برخی افراد “طراحی خوب” تلقی شود، اما مهمترین چیزی که باید در نظر گرفت این است، “آیا این طرح واقعاً می تواند مشکلات کاربران را حل کند؟” این احتمالاً درست است. اغلب گفته می شود که طراحی را نباید با هنر اشتباه گرفت، اما به جای طراحی با ذهنیت هنری با هدف بیان خود، طراحی با ذهنیت عینی به طور طبیعی به “آنچه کاربر می خواهد” منجر می شود. شما باید بتوانید خلق کنید. طرحی که این را در نظر می گیرد.

بر اساس این ملاحظات، می توان گفت که «طراحی خوب» «طراحی است که هدف طراحی را با همدلی با احساسات کاربر روشن می کند و به کاربر اجازه می دهد تا به تنهایی به راه حلی برای مشکل دست یابد».

آیا می‌­خواهید استایل یا ظاهر فرم نظرات مخاطبان خودرا  تغییر دهید؟ بخش فرم ها  به دلیل اینکه باعث ارتباط بین شما  و مخاطبان و کاربران با هم می­‌شود یکی از مهم­‌ترین بخش­‌های جمع آوزری اطلاعات شماست است. کاربران با بیان نظرات خود به شما کمک می­‌کنند تا یک نظرسنجی ایده‌­آل داشته باشید و راحت‌تر نواقص موجود را درک کنید. حال با نحوه استایل دهی به فرم نظرات در فرمول، کاربران فرم را به گذاشتن دیدگاه تشویق و ترغیب کنید. در آموزش امروز به شما یاد می‌دهیم که چگونه تغییر ظاهر فرم نظرات درفرمول را امکان‌پذیر سازید.

 

وارد سربرگ طراحی شوید

1) امروزه کاربران زیادی خواستار این هستند که بتوانند فرم هایی که توسط فرمساز فرمول طراحی می کنند را با ظاهر دلخواه استایل دهند و بتوانند فرم هایی زیبا و با سبک سلیقه متفاوت طراحی کنند. ما فرمول را برای شما تهیه کرده و آن را به صورت کامل بومی سازی کرده ایم تا بتوانید هر فرمی را که درفرمساز ساخته اید را با سلیقه خود تغییر ظاهر دهید و از آن لذت ببرید.

انتخاب نوع فرم

2) میتوانید انتخاب کنید که از چه نوع فرمی قصد استفاده را دارید.

نمونه فرم چند مرحله ایی

3) همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، تمامی مراحل فرم را در یک صفحه میتوانیم مشاهده کنیم.به این نوع فرم ، فرم چند مرحله ایی می گویند.

نمونه فرم تک مرحله ایی

4) به این نوع فرم، فرم تک مرحله ایی می گویند. تمامی مراحل و قسمت های فرم به صورت جداگانه نمایش داده می شوند.

نمونه فرم کلاسیک

5) میتوانید فرم کلاسیک را ایجاد کنید.طراحی کلاسیک بدون توجه ویژه به روند مد، آهسته و پیوسته راه خود را می رود. در حالی که مدل های امروزی که عناصر فانتزی و هیجان انگیز بیشتری دارند، مدام در حال تغییر و دگرگونی هستند. فقط به این دلیل که طراحی کلاسیک ریشه در سنت دارد به این معنی نیست که با زمان تغییر نمی کند و یا نباید تغییر کند. طراحان مدام در حال به روز کردن سبک ها هستند.

نمایش تصادفی سوالات

6) فرض کنید شما میخواهید به دانش آموزان خود سوالاتی بدهید که بیش از یک پاسخ صحیح دارند،اما می خواهید شاگردان هر بار سوالات متفاوتی را ببینند و آزمون را کمی چالش برانگیز کنید. “نمایش تصادفی سوالات” دقیقا همین هدفی که شما دارید را به سرانجام میرساند و برای امتحان شما مناسب است.

عوض کردن فونت ها

7) فونت ها در طراحی فرم از اهمیت بالایی برخوردارمی باشند.  در واقع آن ها  لباسی هستند که یک فرم به تن می‌کند و اینکه  از دید ناظر که همان کاربر است چگونه به چشم می‌آید، فارغ از اینکه چه توانایی‌هایی دارد، بسیار مهم است. شخصیت، پرستیژ و قدرت یک سایت در گرو احساسی‌ است که به کاربر منتقل می‌کند و فونت ها جز مواردی هستند که به بیشترین مقدار در معرض دید هستند. انتخاب فونت درست می‌تواند پیام شما را پیش از آنکه مخاطب نوشته‌ های شما را بخواند به او القا کند.

عوض کردن رنگ های فرم

8) رنگ‌ها تأثیر عمیقی بر یک فضا و افراد موجود در آن دارند، و می‌توانند حس و حال آن را به طور کلی تغییر دهند. انتخاب رنگ مناسب برای فضاهای فرم و دکوراسیون آن، یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی یک فرم است.

آپلود تصویر زمینه

9) اگر نیاز به استایل های جذاب تری برای فرم های ایجاد شده توسط فرمول دارید، می توانید از این قسمت استفاده کنید.

قرار دادن کاور

10) اهمیت پس زمینه درطراحی بسیار بالاست، زیرا می‌ تواند یک فرم را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و از زیبایی و کیفیت آن کاسته یا آن را تقویت کند. به همین دلیل، طراحان باید در زمان طراحی به پس زمینه توجه داشته باشند و سعی کنند تا پس زمینه مناسبی برای فرم خود ایجاد کنند.

سخن آخر

به جای شروع فوری طراحی فرم خود، ابتدا هدف خود را روشن کنید. به عنوان مثال، در مورد طراحی فرم، اهداف ممکن است شامل «من می‌خواهم از طریق صفحه اصلی خود مشتری جذب کنم»، «می‌خواهم از آن به عنوان بخشی از برندسازی شرکتم استفاده کنم،» «می‌خواهم به دست بیاورم». اعتماد از طرف شرکای تجاری و بانک ها، و “من می خواهم یک جریان مداوم از مشتریان ایجاد کنم.” ابتدا با روشن کردن هدف، می توان به محتوا، طراحی و خطوط جریان توجه بهینه داشت.

همچنین شفاف سازی کاربر هدف تاثیر زیادی بر مفهوم ایجاد سایت و نحوه عملکرد آن پس از ایجاد خواهد داشت، بنابراین حتما از قبل در کنار هدف تصمیم گیری کنید.

تغییر استایل فرم ها در فرمساز فرمول به سادگی و بدون درج هیچ گونه کدی، تنها با قالب های آماده و تنظیمات استایل حرفه ای امکانپذیر است؛ بنابراین فرمول شما را از طراحی و کدنویسی بی نیاز می کند. بهترین و متنوع ترین استایل ها را به سادگی تنها با چند کلیک ایجاد یا ویرایش کنید و هر فرمی که در فرمساز ساخته شده را با کمک این امکانات به سلیقه خود تغییر دهید. تنظیمات زیادی برای تغییر استایل فیلدهای مختلف ارائه شده است. تمامی تغییرات و استایل ها کاملا رسپانسیو بوده و نمایش استانداردی در تمام دستگاه های موبایل، تبلت و دسک تاپ دارد.

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *