آموزش

فرم قابل پرداخت

تقریبا اکثر افراد به نحوی با دنیای اینترنت آشنایی داشته و حداقل یک بار به صورت اینترنتی پرداخت انجام داده‌اند. در عصر امروز استفاده از درگاه پرداخت به قدری حائز اهمیت است که در صورت نادیده گرفتن مورد ذکر شده فروش و به طور کلی پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

 بسیاری از افراد، شرکت ها و سازمان ها نیاز دارن مبلغی بابت خدمات ارائه داده شده دریافت نمایند و اطلاعاتی را همزمان دریافت نمایند همچنین بسیاری از افرادی که قصد فروش محصولات خود از طریق اینترنت یا فضای مجازی را دارند ملزم به استفاده از درگاه پرداخت بوده تا وجه خود را از طریق درگاه پرداخت آنلاین دریافت نمایند.

درگاه های پرداخت با رمزگذاری اطلاعات حساس و انتقال داده های رمزگذاری شده بین سایت تجارت الکترونیک، بانک صادرکننده کارت و بانک پردازش پرداخت، تراکنش ها را تسهیل می کنند.

در  فرم ساز فرمول امکان اتصال به درگاه پرداخت به صورت آنلاین و بلافاصله پس از ثبت فرم وجود دارد. کاربران فرم افزار می‌تواند با داشتن اطلاعات درگاه مربوط به بانک به طور مستقیم به اطلاعات بانکی خود وصل بشود یا با استفاده از درگاه های واسط می‌تواند در سایت خود یا فرم مربوطه پرداخت آنلاین داشته باشد.

کاربران می توانند مبلغ پرداختی را به صورت عدد در سیستم مشخص و یا مبلغ قابل پرداخت با استفاده از فیلدهای موجود در فرم محاسبه شود. در بسیاری از فرم‌ها مبلغ قابل پرداخت بر اساس فیلد فرمول محاسبه می‌شود که برای بسیاری از مشاغل کاربردی خواهد بود.

 

 

اتصال فرم به درگاه پرداخت

چه یک استارتاپ در مراحل اولیه باشید یا یک برند معتبر با فروشگاه تجارت الکترونیکی، می توانید از درگاه پرداخت بهره مند شوید.درگاه‌های پرداخت یکی از اجزای حیاتی پردازش پرداخت فروشگاه‌های تجارت الکترونیک هستند که بستری انعطاف‌پذیر، ایمن و کارآمد برای تراکنش‌های آنلاین فراهم می‌کنند.

درگاه های پرداخت مزایای بسیاری از جمله بهبود تجربه مشتری، بهبود کارایی عملیاتی، اقدامات امنیتی پیشرفته و حتی مقیاس بیشتر و گسترش جهانی را ارائه می دهند. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید. ابتدا لازم است که فرم خود را به درگاه پرداخت متصل کنید تا امکان بهره برداری از فرم برای شما فراهم شود.

ثبت فروشگاه،روش های پرداخت

برای تنظیم نمودن درگاهها باید وارد سایت درگاه زرین پال شده و بعد از عضویت در سایت درگاه، کد درگاه را دریافت نموده و در این بخش وارد نمایید.

همچنین میتوانید نام فروشگاه خود را نیز ثبت کنید.فرمول امکان استفاده از چند درگاه در یک فرم را داراست که می‌توان با استفاده از این قابلیت یک فرم را به چند درگاه برای پرداخت متصل نمود.این امر سبب بهبود عملکرد و رفع مشکلات احتمالی در آینده خواهد شد.

ایجاد قابلیت پرداخت در فرم ها

بعد از ثبت فرم، می‌توان تنظیم نمود که گزینه‌ی پرداخت برای کاربر نمایش داده شود که با زدن دکمه پرداخت وارد درگاه شده و عمل پرداخت را انجام دهد.

مبلغ بر اساس فیلد با انتخاب این گزینه مبلغ را می توان با استفاده از فیلد‌های فرم مشخص کرد.

انتخاب درگاهمشخص نمودن نوع درگاه (درگاه پیش فرض همان درگاه انتخاب شده در بخش مدیریت درگاه‌ها می‌باشد)

کسب‌وکارهایی که در حال حاضر پرداخت‌های مشتری را به صورت آنلاین می‌پذیرند، یا آن‌هایی که قصد دارند در آینده این کار را انجام دهند، باید مالکیت نحوه ساخت و مدیریت اکوسیستم‌های پرداخت خود را داشته باشند. این با درک عناصر کلیدی پشت پرداخت آنلاین شروع می شود.

 

نهایی شدن فرایند پرداخت

بعد از ثبت فرم، گزینه پرداخت برای کاربر نمایش داده می‌شد که با انتخاب این گزینه وارد درگاه می شود.

پردازش تراکنش فقط چند ثانیه طول می کشد. در اینجا مراحل نحوه عملکرد درگاه های پرداخت رایج آمده است:

مشتریان در وب سایت تجارت الکترونیکی سفارش می دهند.این وب سایت مشتریان را به درگاه پرداخت هدایت می کند که در آنجا اطلاعات بانک یا کارت اعتباری خود را وارد می کنند.درگاه پرداخت، مشتری را به بانک صادرکننده یا یک صفحه امن برای مجوز تراکنش هدایت می کند.پس از تایید تراکنش، بانک تراکنش را با درگاه پرداخت انجام می دهد. پرداخت با سایت تجارت الکترونیک پس از این مرحله انجام می شود.
پس از انجام معامله، مشتری یک اعلان تایید سفارش دریافت می کند.

سخن آخر

درگاه‌های پرداخت ابزارهای آنلاینی هستند که کسب‌وکارها برای پردازش ایمن پرداخت‌های کارت اعتباری و نقدی، کیف پول‌های دیجیتال، حواله‌های بانکی و موارد دیگر از مشتریان خود استفاده می‌کنند. همچنین بخشی از شبکه ای است که پرداخت ها را برای تراکنش های آنلاین پردازش می کند.

درگاه های پرداخت به عنوان پل ارتباطی بین وب سایت کسب و کار و ارائه دهنده پردازش پرداخت عمل می کنند. هنگامی که یک مشتری خریدی انجام می دهد، اطلاعات پرداخت مشتری به طور ایمن از طریق درگاه پرداخت به پردازشگر منتقل می شود و او تراکنش را تایید می کند و فروش کامل می شود. درگاه های پرداخت مسئولیت آغاز معاملات آنلاین و اطلاع رسانی نتایج به مشتریان را بر عهده دارند.

درگاه های پرداخت به عنوان آخرین مرحله در فروش عمل می کنند. این امر امکان تراکنش ایمن با مشتریان را هنگام خرید محصولات در سایت های تجارت الکترونیکی فراهم می کند.

 یکی از ویژگی های درگاه فرمول ذخیره اطلاعات پرداخت است. اگر فرآیند پرداخت طولانی و پیچیده باشد، تا 21 درصد از مصرف کنندگان سبد خرید خود را رها می کنند. ذخیره اطلاعات پرداخت به مشتریان شما این امکان را می دهد که یک بار اطلاعات پرداخت خود را وارد کنند و روند پرداخت را ساده کرده و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

داشتن چندین درگاه واسط به کاربر این امکان را می دهد با توجه به نیاز خود یکی از درگاه ها را فعال کرده و از آن استفاده نماید.

اطلاعات پرداخت، وضعیت پرداخت (موفق، ناموفق)، کد تراکنش، کد رهگیری، شناسه خرید و … به صورت منظم در اطلاعات فرم ها قابل مشاهده است.

از امکانات بخش پرداخت در فرم ساز می تواند به این مورد اشاره کرد که زمانی کاربر فرم را پر کرد و نتوانست پرداخت را انجام دهد، نیازی به پر کردن و ثبت دوباره اطلاعات فرم نیست، با شرط گذاری بر روی فرم می توان لینک پرداخت را در صورتی که پرداخت صورت نگرفته به کاربر دوباره ارسال نمود و با وارد شدن به لینک پرداخت، صفحه پرداخت برای کاربر نمایش داده می شود و می تواند پرداخت را انجام دهد. لینک پرداخت در اطلاعات فرم ها قابل مشاهده می باشد.

کاربر بعد از پرداخت اگر بر روی لینک دوباره کلیک نماید اطلاعات پرداخت و کد رهگیری نمایش داده می شود. با استفاده از امکانات و ابزار پرداخت آنلاین در فرم ساز، هیچ یک از پرداخت های خود را از طرف مشتری از دست نخواهید داد

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *