آموزش

ساخت فرم

اگر از کاربران جدید فرمول هستید،احتمالا برای ساخت فرم چالش هایی را خواهید داشت. فرم‌ها بخش حیاتی هر وب‌سایتی هستند؛ اما برای بسیاری از کاربران تازه کار ، ساخت فرم شاید سخت باشد. خوشبختانه، ایجاد یک فرم در فرمول به‌هیچ‌وجه سخت نیست.

شما با فیلد های مناسب می‌توانید به‌راحتی انواع فرم‌های مختلف را برای وب‌سایت و شبکه های اجتماعی خود ایجاد کنید.  در این مقاله برای کسانی که می‌خواهند از فرم‌های وب برای ترویج بازاریابی به طور کامل استفاده کنند، نقش و انواع فرم‌های وب، مزایای استفاده از آن‌ها و ابزارهای مفید برای عملکرد فرم را معرفی می‌کنیم.در ابتدا به مزایای ساختن فرم می پردازیم: 

 باعث صرفه جویی در زمان است و اطلاعات مرتبط و غیر ضروری ثبت نمی شود. فقط اطلاعات مرتبط به طور خلاصه ثبت می شود. این باعث صرفه جویی در زمان می شود. کاهش احتمال اشتباه ،افرادی که از فرم های اداری استفاده می کنند به خوبی از مطالب و الزامات آن آگاه هستند.

از این رو، احتمال اشتباهات و خطاها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.حفظ سوابق، بایگانی یکنواخت و سیستماتیک با کمک فرم های اداری امکان پذیر است. منجر به حفظ آسان سوابق می شود. کمک به برنامه ریزی، حفظ صحیح فرم ها به مدیریت برای برنامه ریزی بهتر کمک می کند. خدمات بهتر به مشتریان، ارجاع سریع اطلاعات با کمک فرم ها امکان پذیر است. این امر مدیریت را قادر می سازد تا به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهد.

 

ورود به پیشخوان

1 ) برای طراحی فرم آنلاین، ابتدا باید وارد پیشخوان کاربر و سپس وارد پنل کاربری خودتان شوید

ایجاد اولین فرم

2) برای اولین حالت استفاده ، میتوانید از فرم های از قبل طراحی شده استفاده کنید که با انتخاب هر کدام میتوان فیلدهای آن را هم ویرایش کرد .
برای انتخاب این حالت میتوانید از قالب ها و یا “فرم خالی”  استفاده کنید که فرم را از ابتدا و بر اساس معیار های سازمانی خودتان طراحی کنید.

مشاهده صفحه فرم ساز

3)  دسته ی فیلد ها در سیستم فرم ساز موجود است . تمام فیلدهای اولیه برای طراحی فرم در این بخش قرار دارند.فیلد های مورد نظر را برداشته و داخل فرم رها کنید. بر فرض مثال ما برای (نام و نام خانوادگی) از فیلد متن کوتاه استفاده کردیم .
از قسمت عنوان بخش هم میتوانید برای فرم خود عنوان دلخواه خود را مشخص کنید

معرفی فیلد ها(متن کوتاه)

4) با کلیک بر روی هر فیلد می توانید تنظیمات فیلد را مشاهده کرده و نام فیلد و سایر تنظیمات مورد نیاز برای فیلد را اعمال نمایید.

کامل کردن اطلاعات

5) بر اساس نیاز سازمان خود میتوانید اطلاعات مخاطبین خود را با ایجاد فیلد های گوناگون ، مانند آدرس، شماره ی تماس و… بدست بیاورید.

پیام موفقیت

6) هنگام اسکرول به سمت پایین صفحه ، با دو عنوان مواجه می شوید که میتوانید آن هارا شخصی سازی کنید.
نکته:پیام موفقیت هنگامی که مخاطب فرم خود را به پایان رساند به او نمایش داده میشود.

ثبت نهایی فرم

7) بعد از اتمام کار بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فرم طراحی شده ذخیره و این صفحه به شما نمایش داده شود. با کپی کردن لینک فرم میتوانید آن را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

 

سخن آخر

راه اندازی یک فرم می تواند برای کسانی که دانش تخصصی ندارند کار دلهره آور باشد. پس چرا سعی نکنید با استفاده از ابزار ایجاد فرم به راحتی یک فرم ایجاد کنید؟

ابتدا به معرفی توابع ابزار ایجاد فرم می پردازیم. می توانید فرم های مختلفی ایجاد کنید.
فرم ها نه تنها برای درخواست وب سایت، بلکه برای ثبت نام عضویت، سمینارها، شرکت در رویداد و صفحه ورود به سیستم نیز استفاده می شوند.

با استفاده از ابزار ایجاد فرم، می توانید فرم هایی با عملکردها و طرح های متناسب با نیاز خود ایجاد کنید. با ایجاد فرم هایی که استفاده از آنها برای کاربران آسان باشد، می توانید انتظار افزایش نرخ ورودی را داشته باشید.

توانایی جمع آوری و مدیریت داده ها
برخی از ابزارهای ایجاد فرم توانایی جمع آوری داده های وارد شده در فرم ها را دارند. به طور خودکار نظرات وارد شده در فرم های تماس و پاسخ به نظرسنجی ها را جمع می کند. برخی نیز داده های جمع آوری شده را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کنند.

علاوه بر این، برخی از سرویس‌ها وجود دارند که به‌طور خودکار داده‌های کاربران سرویس و شرکت‌کنندگان در رویداد را فهرست می‌کنند و آن‌ها را به‌عنوان داده‌های مشتری مدیریت می‌کنند. همچنین عملکردهایی وجود دارد که تغییرات در جزئیات ثبت نام را خودکار می کند و از ایمیل های پاسخ خودکار پس از وارد کردن فرم پشتیبانی می کند.

در مورد ابزارهای مبتنی بر ابر، داده های جمع آوری شده و مدیریت شده در سرور اپراتور ذخیره می شود، بنابراین نیازی به تهیه سرور خود نیست.

مزایای استفاده از ابزار ایجاد فرم چیست؟ برخی از مهم ترین مزایا را برای شرکت هایی که از آن استفاده می کنند معرفی می کنیم.

رایگان و آسان برای ساخت
بسیاری از ابزارهای ایجاد فرم به صورت رایگان در دسترس هستند.  با استفاده از ابزار ایجاد فرم،هزینه های ایجاد فرم  را کاهش دهید. همچنین می توانید به راحتی فرم ایجاد کنید.

به عنوان مثال، ابزارهایی وجود دارند که به شما امکان می دهند با انتخاب قالب فرم متناسب با هدف خود، فرم ایجاد کنید. با استفاده از ابزار ایجاد فرم به راحتی می توانید آن را شخصی سازی کنید.

اگر می خواهید اصول تغیر ظاهر فرم ها را بدانید، لطفا مقاله تغییر ظاهر فرم را مطالعه کنید.

فرمول ، فرمسازی است بر مبنای دانش نوین که طراحی و ساخت انواع فرم های تحت وب را براحتی و بدون نیاز به دانش و تکنیک برنامه نویسی برای همگان فراهم می آورد .

از آنجایی که کلیه مراحل ساخت کد ها و اسکریپت ها و بانک اطلاعاتی جهت ذخیره اطلاعات توسط فرم ساز و بصورت اتوماتیک صورت می پذیرد ، کاربران می توانند فرم های آنلاین بسیار کار آمدی را در کمترین زمان ممکن ایجاد و از آن استفاده نمایند

از معیارهای امنیتی بسیار قدرتمند، ازجمله محافظت‌های بدافزار پیش‌رفته استفاده می‌کنیم تا ایمنی داده‌هایتان را حفظ کنیم.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید ، آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *